SerMimar Kütük Ev Villa
Anahtar Teslim Kütük Ev Villa Çözümleri

+90 505 507 04 18
sermimar@sermimar.net

kutuk-ev-villa-kalas-villa-ahsap-villa-5

-Yüksek teknoloji kullanılarak üretilen kütük ev profilleri beton subasman veya ahşap konstrüksiyon üzerine üst üste konularak ve özel köşe bağlantı sistemleri ile birbirleri ile bağlanarak duvar oluşturma tekniğine dayanır.

-Yatay konulan yuvarlak yada dikdörtgen kesitli ahşap kütüklerle yapılan bu tür yapılar yatay etki görünümündedirler. Gerek yüzey kesitlerde gerekse köşe, kapı ve pencere boşlukları kenarlarında duvar saplamalarında çeşitli geçmelerle ahşaplar birbirlerine bağlanırlar.

-Ahşap yığma kısımların birbirlerine iyi bir şekilde bağlanması gerekmektedir. Bu iş için ankrajlama demirleri veya butonlar kullanılır.

-Lamine ahşap duvar konstrüksiyonu uygulaması, normal duvar konstrüksiyonlarına göre esnek ve direnci fazladır. Amerika da Thomas tarafından test edilen lamine kütük malzemenin makul bükülme kuvveti (Fb) yuvarlak ve aynı cins lamine olmayan diğer ahşap malzemeye göre %50 daha fazla olmaktadır

-Ahşap doğanın bize sunduğu eşsiz bir malzemedir. Ancak kaçımız ahşabın güzelliğinden ve faydalarından, doğal izolasyonundan, depreme karşı direncinden, neden sağlıklı ve uzun ömürlü olduğundan, gelişmiş ülkelerin neden ahşabı tercih ettiğinden haberdarız?

-Bilim adamları son 200 yılın ahşap yılı olacağını ve insanlığın ahşaba geri dönüşünün başladığını açıkladılar.